Inspector Controlul Calitatii

Candidatul ideal:

  • Studii medii – profil real/ tehnic;
  • Studii superioare (profil tehnic) – constituie avantaj;
  • Experienta în domeniul industrial – 2 ani;
  • Cunostinte de operare PC: Excel si Word;
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi;
  • Experienta în manevrarea instrumentelor de masura;
  • Spirit de observatie, capacitate de analiza si sinteza, de a lua decizii, corectitudine.

Descrierea jobului:

  • Verifica documentatia de productie pentru a se asigura ca procesul a fost respectat;
  • Solicita si compune dispozitive de control si masura;
  • Efectueaza inspectia primului articol;
  • Efectueaza inspectia finala dimensionala si vizuala;
  • Asigura închiderea proceselor;
  • Colaboreaza cu departamentele tehnologice si productie;
  • Genereaza rapoartele materialelor neconforme si se ocupa de solutionarea lor;
  • Verifica documentatia de expeditie de la subcontractori si corectitudinea certificatelor pentru acceptare.

Pentru a aplica, va rugam sa trimiteti CV-ul dumenavoastra la adresa: iasi-hr@bmt-aerospace.ro

Only PDF-docs

* Required field